Дома Фудбал Германија Халанд делеше „воспитни“ на прославата на Борусија 🎥

Халанд делеше „воспитни“ на прославата на Борусија 🎥

Борусија Дортмунд го освои германскиот куп откако во финалето го разби Лајпциг со резултат 4:1.

По два гола за Борусија постигнаа Џејдон Санчо и Ерлинг Халанд, а тренерот Един Терзиќ го освои првиот трофеј како главен тренер.

Интересна сцена беше забележана при прославата на играчите на Борусија, а во главна улога беше Ерлинг Халанд.

Неговиот соиграч Махмуд Дахуд го допре трофејот пред тој официјално да биде предаден на тимот, на Халанд тоа не му се допадна.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

„Историски момент беше денес да се гледа Македонија, срцето ми е полно за Пандев“

Марио Ѓуровски како што најавивме е дел од нашиот експертски кој ги коментира натпреварите…