Дома Останати Фјури и Вајлдер на овој човек му донесоа богатство – па го честеше целиот локал! (ВИДЕО)

Фјури и Вајлдер на овој човек му донесоа богатство – па го честеше целиот локал! (ВИДЕО)

0
wailder

На социјалните мрежи се појави едно навистина интересно видео од среќен обложувач на кој борбата Тајсон Фјури и Деонтеј Вајлдер му донесе вистинско богатство.

Професионалниот боксер Тед Чесмен на друштвените мрежи објави видео од својот пријател кој вложил 500 фунти дека натпреварот Фјури – Вајлдер ќе заврши без победник.

На снимката се прикажува реакцијата на споменатиот човек додека ја слуша одлуката на судиите, а кога сфати дека борбата заврши без победник, можеше да започне со славјето.

Тој на крајот доби 13.000 фунти, па веднаш после одлуката целиот локал го почести со пијалак.

Погледнете како сето тоа изгледаше.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Мекгрегор: Кабиб бега од реванш!

Конор Мекгрегор повторно е главна тема во УФЦ светот, откако ја искористи шансата да го „п…