Дома Македонски спорт ФФМ и оваа година со „нула“ денари од АМС, РФМ доби најголем ваучер

ФФМ и оваа година со „нула“ денари од АМС, РФМ доби најголем ваучер

Aгенцијата за младит и спорт ја објави листата на добитници на ваучер.

И оваа година Фудбалската Федерација на Македонија не добива ниту денар од АМС. Најдобро рангирана национална федерација е ракометната која доби ваучер од 15.800.000 денари.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Потоа следи КФСМ која добива 13.800.000 денари, па ОФМ со 11.800 денари. Покрај Фудбалската федерација без ваучер останаа и Националната пливачка федерација, кугларската и уште неколку.

ЦЕЛАТА ЛИНКА НА ВАУЧЕРИ – ТУКА.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Oдложен натпревар во Ла Лига

Натпреварот од 26. коло во шпанската Примера помеѓу Гранада и Валенсија кој требаше да се …