Дома Фудбал Италија Фудбалот во Италија останува суспендиран, барем до 14. јуни

Фудбалот во Италија останува суспендиран, барем до 14. јуни

Италијанската фудбалска федерација вечерва соопшти дека фудбалот во Италија, вклучувајќи ја и Серија А, останува суспендиран, барем до 14. јуни.

Од денеска за клубовите во Серија А требаше да бидат дозволени тренинзи, а организаторите се надеваа дека лигата ќе продолжи ба 13. јуни.

Тоа сигурно нема да се случи. Фудбалската федерација вечерва соопшти дека италијанската Влада донела одлука фудбалот да не започне на 13. јуни.

Дали после тој датум ќе продолжат натпреварите во Серија А, останува да се види.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Харгривс: Вернер ќе ја грее клупата во Ливерпул

Раководството на Ливерпул веќе подолго време работи на трансферот на напаѓачот на Лајпциг,…