Дома Македонски спорт Фудбалерот кој ја избра Албанија место Македонија денес постигна хет-трик 🎥

Фудбалерот кој ја избра Албанија место Македонија денес постигна хет-трик 🎥


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Поранешниот младински репрезентативец на Македонија и екс-член на Вардар, Јасир Асани за кого вчера стана јасно дека во иднина ќе го носи дресот на Албанија (ТУКА), денес постигна хет-трик во тимот на корејскиот Гвангжу.

Гвангжу победи против Инчеон со 5:0, а Асани постигнa три гола Со четири постигнати гола на стартот од корејскиот шампионат Асани е на врвот на листата стрелци. Првиот гол го постигна по само девет минути игра, додека преостанатите два ги постигна во 69-та и 72-ра минута.

Со овие три бода Гвангжу е четврти со шест освоени бода.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Нов скок на Калин Ивановски на АТП листата!

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Најдобриот македонски тенисе…