Дома Фудбал Останато Фудбалерите типуваат за вас: Гачевски типува за првото коло од Група А

Фудбалерите типуваат за вас: Гачевски типува за првото коло од Група А

0

Веќе најавената рубрика во која македонски фудбалери ќе типуваат за вас стартува со типови од првиот голман на Вардар и нов капитен на тимот Филип Гачевски. Тој ги типува првите два натпревари од Светското Првенство во Русија и тоа натпреварите од групата А. Да видиме кои се типовите на популарниот Гача.

ГРУПА А:

Русија – Саудиска Арабија – 1 @ 1.43 во Coinbet24

Четврток, 14.06.2018, 17:00 часот, Стадион ( Luzhniki Arena – Москва )

Јасно и гласно, очекувам победа на Русија. Тие се домаќини, но се и многу помоќна репрезентација за разлика од Саудиска Арабија која игра слабо на Светските првенства. Тука немам дилема за победникот. Русија игра пред своја публика, ќе има голема подршка од трибините и очекувам конечен тип 1 или победа на Русија.


Египет – Уругвај – 2 @ 1.62 во Coinbet24

Петок, 15.06.2018, 14:00 часот, Стадион ( Central Stadium – Екатеринбург )

Уругвај е многу поквалитетна репрезентација од Египет. Особено што за оваа репрезентација играат Суарез и Кавани во нападот и Годин во одбраната. Египет се моли во Салах, но тој сеуште не е 100% спремен за настап. Освен тоа Салах не може се сам на еден ваков турнир. Така да не треба да биде никакво изненадување мојот предлог, конечен тип 2 или победа на Уругвај.

Целосната рубрика во која типуваат познатите фудбалери можете да ја следите на kladenje.mk

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Спектакуларни фотографии од вечното дерби во финалето на српскиот куп (ФОТО)

Вчера се одигра финалето во српскиот куп помеѓу Црвена Звезда и Партизан, а на крајот тоа …