Дома Македонски спорт Мак фудбал Фудбалерите до 19 години ќе одиграат две контролки против Црна Гора

Фудбалерите до 19 години ќе одиграат две контролки против Црна Гора

Младата фудбалска репрезентација на Македонија до 19 години ќе одигра два контролни натпревари против соодветната селекција на Црна Гора.

Контролните средби ќе бидат одиграни на 21 и 23 мај, на тренинг центарот „Петар Милошевски” во Скопје, со почеток во 17. часот.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Селекторот на репрезентацијата на Македонија до 19 години, за двата контролни дуели со Црна Гора, се одлучи да ги повика следните фудбалери:

ОДБРАНА:

Славе Вргов   А.П. Брера

Спаско Ахтаров   Беласица

Даниел Диковски   А.П. Брера

ОДБРАНА:

Нуман Ајетовиќ   Новаци

Андреј Велков   А.П. Брера

Габриел Крстевски   Пелистер

Анес Мељиќи   Шкендија

Андреј Љубевски   Работнички

Лука Атанасовски   Вардар

СРЕДЕН РЕД:

Никола Манојлов   Работнички

Матеј Гаштаров   Црве Звезда, Србија

Давид Ристовски   А.П. Брера

Алмир Подграѓа   Работнички

Мартин Јовановиќ   Македонија Ѓ.П.

Кристијан Ѓорѓиевски   Македонија Ѓ.П.

НАПАД:

Веби Ислами   Шкендија

Давид Матески  Силекс

Димитар Данев   Работнички

Јован Постолов   А.П.. Брера

Чагри Федаи   Фенербахче

Андреј Силјаноски   Пелистер

Алтин Алији   Македонија Ѓ.П.

Бранислав Иванов   Брегалница

Собирот на нашата млада репрезентација е закажан на 19. мај, во Хотел Русија, со почеток во 12. часот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Македонија со пораз од Естонија го почна настапот во Европската златна лига

Македонските одбојкари со 3-1 во сетови беа поразени од Естонија во првиот меч од Европска…