Дома Фудбал Останато Франција го објави списокот за Европско првенство

Франција го објави списокот за Европско првенство

Селекторот на француската фудбалска репрезентација Дидие Дешамп го објави списокот од 25 играчи за претстојното Европско првенство во Германија.

Во репрезентацијата се враќа Ферланд Менди од Реал Мадрид, а тука е и Н’Голо Канте од Ал  Наср.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Голмани: Алфонс Ареола (Вест Хем), Мајк Маињан (Милан), Брис Самба (Ленс)

Одбрана: Џонатан Клаус (Марсеј), Тео Ернандез (Милан), Ибрахим Конате (Ливерпул), Жил Кунде (Барселона), Ферланд Менди (Реал Мадрид), Бенџамин Павар (Интер), Вилијам Салиба (Арсенал), Дајот Упамекано ( Баерн Минхен)

Среден ред: Едуардо Камавинга (Реал Мадрид), Јусуф Фофана (Монако), Антоан Гризман (Атлетико Мадрид), Н’Голо Канте (Ал-Наср), Адриен Рабиот (Јувентус), Аурелиен Чуамени (Реал Мадрид), Ворен Заир-Емери ( ПСЖ)

Напад: Бредли Баркола (ПСЖ), Кингсли Коман (Баерн Минхен), Осман Дембеле (ПСЖ), Оливие Жиру (Милан), Рандал Коло Муани (ПСЖ), Килијан Мбапе (ПСЖ), Маркус Турам (Интер)

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Англичаните стравуваат: Кејн се мачи со повреда пред Европското првенство

Напаѓачот на англиската репрезентација и Баерн Минхен Хари Кејн (30) мака мачи со повреда …