Дома Фудбал Лига на шампиони Фото: Срамен потег на Роналдо – го гази противникот додека лежи на земја!

Фото: Срамен потег на Роналдо – го гази противникот додека лежи на земја!


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓Кристиано Роналдо промаши многу шанси на мечот против Легија и беше видно нервозен, па на теренот го покажа и своето друго лице.

Откако пред мечот ја покажа својата човека и хумана страна и се сретна со детето кое се разбуди од кома, на теренот Португалецот го покажа своето друго лице.

Кога не му оди на теренот Роналдо станува нервозен, се кара со соиграчите, а во Варшава отиде до таму па намерно го згазна противникот кој беше легнат на земја.

Голманот на полскиот шампион пред чии очи Роналдо го направи овој потег виде се што се случи и огорчено протестираше кај судијата, но ѕвездата на Реал остана без казна.

03-11roni2

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Инзаги го сака Милинковиќ-Савиќ во Интер

Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓ Се…