Дома Останати Кошарка НБА ФОТО: Сите 30.699 кошеви на Коби

ФОТО: Сите 30.699 кошеви на Коби

Синоќа целиот свет го потресе трагичната вест – Коби Брајант и неговата 13-годишна ќерка Џиана загинаа во хеликоптерска несреќа.

Денес целиот свет тагува за еден од најголемите спортисти на сите времиња, па многу познати спортисти се простуваат од својот идол.

Само ден пред трагедијата Леброн Џејмс го помина Коби Брајант по бројот на кошеви во историјата на НБА лигата, па „Мамбата“ сега е на четвртото место на вечната листа.

На интернет се појави фантастична фотографија, статистичарите направиле мапа од неговите шутеви на сите настапи, вкупно 30.699, а тоа изгледа вака.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Познато колку ќе заработат Вајлдер и Фјури од борбата за титулата

Реванш борбата за титулата светски шампион во тешка категорија помеѓу Тајсон Фјури и Деонт…