Дома Топ вести Фото: Синот на Џерард во дрес на Јувентус, „старата дама“ веднаш реагираше!

Фото: Синот на Џерард во дрес на Јувентус, „старата дама“ веднаш реагираше!

0

Легендарниот капитен на Ливерпул, Стивен Џерард објави фотографија на социјалните мрежи од својот син облечен во дрес на Јувентус од Арон Рамзи.

Две и пол годишниот Лио Џорџ Џерард очигледно е навивач на Арон Рамзи и му се допаѓа Јувентус, па позираше во дрес на „старата дама“.

Веднаш откако Стивен Џерард ја објваи сликата на социјалните мрежи следуваше коментар од „старата дама“ која му понуди договор на малиот Џерард.

„Слатко дете, топ дрес и легендарен татко. Можеме да му понудиме место во нашиот тим за во иднина“, беше коментарот на Јувентус.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Публико, овој Вардар е истиот тој за кој се крена цела Македонија на нозе!

Вардар вчера ја запиша втората победа во вториот натпревар во групната фаза од Лигата на ш…