Дома Фудбал Италија ФОТО: Пред големото дерби на тренингот на Интер се појавија специјални гости

ФОТО: Пред големото дерби на тренингот на Интер се појавија специјални гости

0
inter

Во недела на програмата во Серија А е големото дебри во Серија А помеѓу Интер и Милан.

Екипата на Интер во дербито против градскиот ривал влегува во добра форма, а во пресрет на натпреварот фудбалерите на тренингот имаа и посебни гости.

Дејан Станковиќ и Иван Заморано се појави во нивниот тренигн центар, а таму ги пречекаа две други легенди Хавиер Занети и голманот Франческо Толдо.

„Дојдов во кампот на Интер да ја поддржам екипата пред дербито. Имаме одличен тим одличен тренер и верувам дека ќе победиме. Интер е во налет, имаме големи амбиции и веруваме дека ќе ја продолжиме серијата победи“, изјави Станковиќ.


Следете го Sportski.mk и на


Популарното „Дерби дела Мадонина“ се игра во недела од 20:30 часот.

 

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Де Лаурентис: Каков успех е тој ако позајмиш 200 милиони евра да купиш еден играч?

Претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис се обиде да се сочуствува со разочараните на…