Дома Фудбал Италија Фото: Милан го промовираше дресот за новата сезона!

Фото: Милан го промовираше дресот за новата сезона!

0

Италијанскиот гигант Милан денес го промовираше дресот за новата 2017/18 сезона кој традиционално ќе биде во црвено-црна боја.

Во соработка со „Адидас“ „росонерите“ се одлучија за враќање во минатото бидејќи дизајнот на новите дресови многу наликува на оној од 90-тите.

„Росонерите“ имаат големи планови за следната сезона, а прва пат ќе играат во новата комбинација овој викенд на последниот натпревар на „Сан Сиро“ оваа сезона, против Болоња.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Италија

Проверете

Се огласи и првиот човек на УЕФА: Загрижен сум за Милан!

Претседателот на УЕФА, Александар Чеферин изјави дека е загрижен за финансиската состојба …