Дома Фудбал Италија Фото: Квадрадо со стил му ја „подари“ седумката на Роналдо

Фото: Квадрадо со стил му ја „подари“ седумката на Роналдо

0

Кристиано Роналдо пристигна во Јувентус и лигично беше да го избере дресот со број „седум“ кој е негов заштитен знак.

Досегашниот сопственик на дресот со тој број Хуан Квадрадо направи фантастичен гест и му ја подари „седумката“ на Роналдо.

„Многу е подобро чувството кога нешто ќе подариш, отколку да ти подарат. Добредојде Роналдо, започнуваме нова авантура“, напиша Квадрадо на својот Твитер профил.

Јувентус веќе почна да продава дресови со бројот седум на Роналдо, па Квадрадо и немаше друг избор, но сепак ова е одличен гест.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Емери го „закова“ на клупата, а тој си замина со 10 милиони евра – сега ќе има прилика за одмазда!

Aрсенал во Лигата на Европа ќе игра против Рен, а во центарот на вниманието ќе бидат две л…