Дома Останати ФОТО: Голем графит од „давењето“ на Кабиб против Конор се појави во Инстанбул

ФОТО: Голем графит од „давењето“ на Кабиб против Конор се појави во Инстанбул

0
konor khabib

УФЦ шампионот Кабиб Нурмагомедов стана планетарна ѕвезда после победата над Конор Мекгрегор, а неодамна си доби и голем графит во еден дел од Инстанбул.

Турскиот уметник Мехмет Емин Туркмен во Инстанбул насликал графит на кој Кабиб го дави Мекгрегор.

Тој одлучи своето дело да го нарече: „Немој многу да зборуваш“.

„Ова дело му го посветувам на Кабиб бидејќи сметам дека нема потреба за зборување. Кабиб не зборуваш и имаше само една желба да го победи Конор, на крајот и
успеа“, изјави Мехмет.

Тој додаде и дека овие денови доаѓаат многу туристи да го видат овој графит кој е подалеку од центарот на градот.

grafit

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Мекгрегор: Кабиб бега од реванш!

Конор Мекгрегор повторно е главна тема во УФЦ светот, откако ја искористи шансата да го „п…