Дома Фудбал Италија ФОТО: Видете како ќе изгледа тимот на Милан следната сезона!

ФОТО: Видете како ќе изгледа тимот на Милан следната сезона!

Италијанскиот гигант Милан е многу активен на трансфер пазарот и на „Сан Сиро“ веќе пристигнаа три засилувања.

Откако беа комплетирани трансферот на Круниќ, Бенасер и Тео Хернандез, последните информации од Италија говорат дека „росонерите“ постигнале договор за ѕвездата на Атлетико Мадрид.

Наскоро се очекува да биде комплетиран трансферот на Анхел Кореа, за кого Милан ќе плати 50 милиони евра.

Со доаѓањето на новите засилување, многумина се прашуваат како ќе изгледа тимот на Милан следната сезона, а одговор на тоа прашање даде „Газета дело Спорт“.

Новиот тренер Џампаоло игра со формација 4-3-2-1, а тимот на „росонерите“ ќе изгледа вака:

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Халанд оптимист: Ќе го победиме Ливерпул 3:1, јас ќе ги дадам сите три гола!

Ливерпул вечерва му гостува на Салцбург во последното коло од Лигата на шампиони и тој нат…