Дома Останати Фотографија која докажува дека Кабиб се борел со скршено стапало ?

Фотографија која докажува дека Кабиб се борел со скршено стапало ?

Кабиб Нурмагомедов повторно ја остави спортската јавност без коментар откако лесно го совлада Џастин Гатје.

Борбата со Гатје Кабиб ја реши во втората рунда и така дојде до нова победа, а потоа соопшти дека ова била неговата последна борба во кариерата.

После борбата шефот на УФЦ, Дајна Вајт шокираше со изјавата дека Кабиб се борел со скршено стапало. Ако имаше такви кои не веруваат, Кабиб сега го докажа тоа.

Пред две недели Кабиб го скршл стапалото и прстот на ногата, а тоа го фотографирал за да може да го објави по борбата. Кабиб не сакал тоа да се споменува пред борбата за да не се „вади“ на тоа во случај на пораз.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

14 годишно момче во ФИФА 21 има скор 210:0 🎥

14 годишниот Андреас Вејрганг едноставно е непобедлив во ФИФА 21. Ова момче доминира во „У…