Дома Фудбал Светско првенство во фудбал - Мундијал во Русија 2018 Фотографиран списокот на Саудгејт – на клупа останува големата ѕвезда!? (фото)

Фотографиран списокот на Саудгејт – на клупа останува големата ѕвезда!? (фото)

0

Селекторот на репрезентацијата на Англија, Герет Саудгејт беше „жртва“ на медиумите на кои на сите начини се обидуваа да го дознаат неговиот состав за натпреварот против Панама.

На крајот успеаа! И тоа на каков начин! Еден од фотографите успеаа да го фотографираат неговиот список кој го носеше во раката и од кој може да се забележи дека ќе направи промени пред натпреварот со Панама.

Како прво, изгледа Деле Али нема да се опорави пред Панама, па ќе го пропушти овој натпревар, а него ќе го замени Лофтус Чик.

Додека тоа до некаде беше и најавувано, целосно неочекувано е Саудгејт на клупата за резерви да го остви Рахим Стерлинг! Судејќи според листот во неговата рака,


Следете го Sportski.mk и на


Стерлинг во првиот состав ќе биде заменет со напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Маркус Рашфорд. Џејми Варди очигледно ќе остане повторно без првата постава.

Според списокот вака би требало да изгледа составот на Англија против Панама: Пикфорд, Валкер, Махире, Стоунс, Трипиер, Јанг, Лингард, Али, Хендерсон, Стерлинг, Кејн.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал - Мундијал во Русија 2018

Проверете

Емери го „закова“ на клупата, а тој си замина со 10 милиони евра – сега ќе има прилика за одмазда!

Aрсенал во Лигата на Европа ќе игра против Рен, а во центарот на вниманието ќе бидат две л…