Дома Македонски спорт ФК Пелистер ќе учествува во Балканската Еспорт лига – најдобриот во Македонија ќе ги предводи како капитен!

ФК Пелистер ќе учествува во Балканската Еспорт лига – најдобриот во Македонија ќе ги предводи како капитен!


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Во периодот што доаѓа, поточно на 25.09.2023 ФК Пелистер започнува едно ново поглавје, и за прв пат ќе биде претставник во Балканската Esports лига која ќе биде пренесувана во живо на Arena Esport.

Клубот во соработка со најдобриот македонски е-спорт репрезентативец и 4-годишен шампион во EFootball во Македонија, Давид Гаревски со кого Пелистер постигна договор и како капитен ќе го предводи клубот во оваа лига.

Пелистер ќе биде за прв пат учесник на едно вакво натпреварување.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Јувентус ја најде замената за Погба

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Јувентус е во потрага…