Дома Фудбал Репрезентации ФИФА го претстави логото за новиот Мундијал

ФИФА го претстави логото за новиот Мундијал


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓Во декември минатата година се одигра Светското првенство во Катар на кое Аргентина ја освои шампионската титула.

Сега, ФИФА го претстави логото кое ќе го користи за Мундијалот во 2026 година. Логото изгледа едноставно, а на него е бројката 26 врз скапоцениот пехар кој го добива победникот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Се спушта завесата во Премиер лигата: Лестер или Евертон, еден ќе ја напушти елитата

Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓ Денес има го…