Дома Фудбал Останато ФИФА ги објави номинациите за најдобрите во 2022 година

ФИФА ги објави номинациите за најдобрите во 2022 година


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Денес ФИФА ги објави номинациите во повеќе категории за најдобри во 2022 година.

На церемонијата оваа година ќе бидат прогласени најдобрите за сезоната 2021/2022, но и посебно најдобрите на Светското првенство во Катар.

Во битката за најдобар фудбалер конкурираат: Нејмар, Халанд, Алварез, Белингам, Бензема, Де Брујне, Хакими, Винициус, Левандовски, Мане, Модриќ, Салах.

За признанието најдобар тренер во игра се: Гвардиола, Анчелоти, Реграуги, Скалони, Дешамп.

Гласањето ќе биде отворено на 3. февруари и ќе трае до 27. февруари.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Лоб со глава: Гол на Барди за Трабзонспор! 🎥

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Maкедонскиот репрезентативец Енис Барди во и…