Дома Фудбал Фиго за ситуацијата во Реал Мадрид: Луѓето брзо забораваат што си направил за тимот

Фиго за ситуацијата во Реал Мадрид: Луѓето брзо забораваат што си направил за тимот

figo

Oваа сезона многу се пишува за иднината на Зинедин Зидан, односно за неговиот евентуален отказ.

Може да се каже дека Реал Мадрид оваа сезона ќе остане без Примера, но после победата против Пари Сен Жермен ситуацијата како да се подобри.

Сега свое мислење за ситуацијата во Мадрид даде и легендарниот фудбалер на „кралевите“, Луис Фиго.

„Знаете дека тренерот на Реал Мадрид секогаш е под притисок се зависо од резултатите. Таков е спортот. Проблемот во фудбалот е што многу работите зависат од последните неколку натпревари. Луѓето многу брзо забораваат што си освоил во минатото, што си направил за тимот. Мислам дека најважно е тоа што играчите се среќни со

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Ѕвездата на Реал е навивач на Барселона: Плачеше поради Барса

Ѕвездата на Реал Мадрид, Винисиус Жуниор е навивач на Барселона, тврди бившиот скаут на Ка…