Дома Македонски спорт ФИБА во овие моменти го пренесува најважниот натпревар во историјата на македонската кошарка!

ФИБА во овие моменти го пренесува најважниот натпревар во историјата на македонската кошарка!

Светската кошаркарска федерација ФИБА продолжува со прикажувањето на најдобрите натпревари низ историјата на кошарката.

Денес ФИБА се потсети на веројатно најважниот натпревар во кошарката во нашата историјата.

Полуфиналето помеѓу Македонија – Шпанија на Европското првенство Литванија.

Тој натпревар се одигра на 16 септември, а нашите соништа ги сруши Хуан Карлос Наваро кој постигна 35 поени. Шпанија тој натпревар го доби со 92:80 и се пласираше во финалето, додека ние игравме за бронзата против Русија.

Мечот започна во 14:00 часот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Во Наполи се славеше 21.роденден на Елмас

Eлиф Елмас вчера го прослави 21. роденден и по тој повод го собра скоро целиот тим на Напо…