Дома Останати Кошарка ФИБА во Австрија го пронајде двојникот на Никола Јокиќ 🎥

ФИБА во Австрија го пронајде двојникот на Никола Јокиќ 🎥

Oвие денови актуелен беше ноемврскиот квалификациски турнир за пласман на ЕП 2022 година, Македонија ќе потсетиме поради позитивни случаи на Ковид-19 не ги одигра двата натпревари. Дуелите со Италија и Естонија ФИБА ни ги презакажа за во феввруари.

Од одиграните дуели ФИБА го пронајде двојникот на Никола Јокиќ и тоа во редовите на Австрија, Рашид Махабашиќ. Според ФИБА овој кошаркар има големи сличности со Јокиќ и во изгледот и во начинот на игра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Каква трансформација: Харден преку ноќ остана без стомак

Џејмс Харден имаше историско деби во дресот на Бруклин Нетс со трипл-дабл учинок во победа…