Дома Фудбал Англија Фелаини нема да биде казнет за чудниот прекршок – се огласи и Гендузи!

Фелаини нема да биде казнет за чудниот прекршок – се огласи и Гендузи!

0
felaini

Белгиецот изгледа нема да биде казнет.

Манчестер Јунајтед вчера ремизираше на „Олд Трафорд“ против Арсенал (2:2), а во финишот на натпреварот на теренот истрча Маруан Фелаини.

Фелаини не влијаеше на резултатот, но поради еден потег привлече внимание од медиумите.

Имено, тој имаше еден интересен дуел со младиот фудбалер на Арсенал, Гендузи. Во таа ситуација, Фелаини го фати за коса Гендузи. Судијата Маринер се огласи во таа ситуација и досуде прекршок, но Белгиецот не доби дополнителна санкција.


Следете го Sportski.mk и на


Според „Скај Спорт“, Фелаини нема да биде казнет за ваквиот потег, а младиот фудбалер имаше шеговит коментар после натпреварот.

„Мислам дека во прашање е љубомора. Можеби не може да го прифати фактот што има кратка коса, па сакаше да си ја врати фризурата“, изјави Гендузи.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Видовме се: Продолженија, исклучување, супер гол на крајот шампион е – Ривер! (ВИДЕО)

Денес после неколку одложувања конечно се одигра долгоочекуваниот реванш во „Суперкласико“…