Дома Фудбал Англија Фан на Челзи ја фрли сезонската карта после дебаклот од Сити

Фан на Челзи ја фрли сезонската карта после дебаклот од Сити

0

Еден гневен фан на Челзи кој во живо го гледаше големиот пораз од Манчестер Сити, во знак на револт ја фрли сезонската карта после последниот свиреж на судијата.

Тоа се случи откако дефанзивецот Антонио Рудигер отиде кај своите фанови да им се извини за дебаклот. Германецот му го даде дресот на еден од фановите, но друг гневно му ја фрли сезонската карта во лице.

„Сините“ загубја на последните три гостувања на кои примија 12 гола без да успеат да постигнат барем еден гол, па го загубија и четвртото место на табелата.

Инаку, сезонскиот билет за натпреварите на Челзи чини 1.250 фунти.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Јаховиќ направи глупост и заработи црвен картон против Фенербахче (ВИДЕО)

Македонскиот напаѓач од редовите на Коњаспор Адис Јаховиќ направи несфатлив потег во натпр…