Дома Фудбал Италија Фанта Калчо: Пандев постигна гол од вселната (ВИДЕО)

Фанта Калчо: Пандев постигна гол од вселната (ВИДЕО)

Во неделата Горан Пандев за Џенова го постигна еден од најубавите голови во својата кариера.

Македонската фудбалска икона го искористи лошото исфрлање на противничкиот голман и погоди скоро од половина терен. По овој гол Пандев доби свој дел во познатата хумористична ретроспектива на колото од „Фанта Калчо“.

Коментарот за Пандев гласи: Пандев постигна гол од веселената.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Гризман ја спаси Барселона од срам против третолигашот Ибица

Барселона денес едвај ја го победи тимот на Ибица во купот на Шпанија. Ибица шокантно стиг…