Дома Фудбал Фантастичен старт на Барди во дресот на Леванте (Видео)

Фантастичен старт на Барди во дресот на Леванте (Видео)

И официјално од неодамна македонскиот репрезентативец, Енис Барди е фудбалер на шпански Леванте.


Меси против Левандовски -11 ден ↓↓↓Со клубот од Валенсија, Барди потпиша тригодишен договор, а вечерва го имаше своето деби за клубот во кое беше фантастичен. Имено Леванте вечерва славеше над Ла Нусија со 5:0, а еден од погодоците беше дело на нашиот Барди.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

И Алегри ја понудил својата оставка заедно со Ањели и Недвед

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Масимилијано Але…