Дома Топ вести Фабрицио Романо ја открива клучната точка на понудата од Саудиска Арабија до Роналдо

Фабрицио Романо ја открива клучната точка на понудата од Саудиска Арабија до Роналдо


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Португалскиот репрезентативец Кристијано Роналдо е блиску до договор со Ал Наср, а во клубот од Саудиска Арабија треба да заработува 200 милиони евра по сезона, објави утрово шпанскиот спортски весник „Марка“.

„Роналдо е блиску до договор со Ал Наср. Тој во овој клуб ќе заработува 200 милиони евра по сезона, а во договорот ќе биде ставена и клаузула за рекламирање. Роналдо нема избор.

Ниту еден европски клуб не може да ја следи финансиската понуда на Ал Наср, а не можат ниту клубовите од МЛС“, пренесува „Марка“, гласеше објавата на „Марка“.

Дополнување сега даде познатиот новинар Фабрицио Романо.

„Клучна точка во понудата се спонзорските договори, не е во прашање само редовната плата. Адвокатите на Роналдо ќе проверат дали може да се договорат за правата на имиџиот бидејќи главниот дел од предлогот вклучува комерцијални договори.

Кристијано исто така се уште не донел одлука затоа што е фокусиран на Светското првенство. Понудата не е ниту одбиена, ниту прифатена“

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Бегството од манистир, најголемиот порок, левакот Калстром – ова се најлудите изјави на Ќиро Блажевиќ

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ „Тренерот над сите т…