Дома Фудбал Светско првенство во фудбал Уште едне шок за Аргентина: Репрентативец на „гаучосите“ може да биде депортиран!

Уште едне шок за Аргентина: Репрентативец на „гаучосите“ може да биде депортиран!

Aргентинците се уште не се соземале од стартниот шок и поразот од Саудиска Арабија, а сега може да им стигне нов.


Роналдо нека се пази, Мароко гази - 19 ден ↓↓↓Медиумките од попладнево на големо пишуваат за депоратација на Тијаго Алмада, репрезентативецот на Аргентина кој го носи дресот на Атланта Јунајтед во американската МЛС лига. 

Алмада е обвинет за ceкcyално вознемирување и организирање на група за ceкcyaлно вознемирување на една девојка. Најголемиот проблем е што Катар е pигоpoзна држава во тој поглед и забранува влез на држави кои се под сериозни обвиненија.

„За време на пандемијата Тијаго организирал тајна забава во Сан Исидоро. Тогаш пијана девојка завршила на неговиот кат, па тој и уште неколку луѓе се појавиле да ја злоставyваат. Меѓу нив е фудбалерот на Велез Сарсфилд, Бризуела, па девојка под име Камила и менаџер Далвин Акуња…“, пишуваат медиумите.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал

Проверете

Тите повеќе не е селектор на Бразил!

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Бразил вечерва б…