Дома Фудбал Лига на шампиони Уште една страница во историјата ја испиша кој друг, ако не Роналдо (ВИДЕО)

Уште една страница во историјата ја испиша кој друг, ако не Роналдо (ВИДЕО)

0

Фудбалерите на мадридски Реал на свој терен играат против екипата на ПСЖ во осминафиналето во ЛШ.

Португалецот, Кристијано Роналдо по погодокот постигнат од белата точка ја продолжи својата серија во ЛШ, го постигна 10. погодок оваа сезона во ова натпреварување, а стигна и до историски бројки на погодоци во дресот на мадридски Реал.

Имено, вечерашниот негов гол беше 100. погодок во ЛШ, во дресот на Кралевите, па така стана првиот играч кој во боите на еден клуб стигнал до оваа бројка.

Интересно е што Лео Меси е три чекори поназад, односно тој постигна 97 погодоци за Барселона во елитното натпреварување.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе An. V.
Load More In Лига на шампиони

Проверете

НАЈАВА МУНДИЈАЛ: Франција – Ѕвездената генерација на „Галските петли“ атакува на втората титула светски шампион!

Од 14-ти јуни до 15-ти јули фудбалот ќе биде главна тема во целиот свет, а се останато ќе …