Дома Фудбал Уште една лоша вест за Барселона: Заврши сезоната за Де Јонг

Уште една лоша вест за Барселона: Заврши сезоната за Де Јонг

Репрезентативецот на Холандија, Френки Де Јонг во натпреварот против Реал Мадрид доживеал тешка повреда поради која за него сезоната е завршена.

Според информациите од Шпанија, Де Јонг се здобил со дисторзија на десниот скочен зглоб и поради тоа ќе паузира околу пет недели. Медиумите пренесуваат дека дури и неговото заздравување да оди побрзо во Барселона нема да ризикуваат затоа што во во овој момент од сезоната не можат многу да променат.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Секако, главната цел на Де Јонг е Европското првенство кое стартува во јуни и сака да биде максимално подготвен за тој период.

Холандија во првиот натпревар ќе играп ротив Полска на 16-ти јуни.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Флоријан Вирц играч на сезоната во Бундеслигата

Ѕвездата на Баер Леверкузен, Флоријан Вирц, е прогласен за најдобар играч во Бундес-лигата…