Дома Останати Кошарка НБА Уште еден голем кошаркар зборува за карактерот на Коби: Во најтешкиот период тој прв ми се јави

Уште еден голем кошаркар зборува за карактерот на Коби: Во најтешкиот период тој прв ми се јави

Американскиот кошаркар Марио Чалмерс се присети на ситуацијата кога сфатил колку голем човек бил Коби Брајант. Трагично починатата легенда од НБА-лигата прва му дала поддршка на плејмејкерот кој се борел со тешката повреда на Ахиловата тетива.

„Тоа беше тежок ден за мене. Зборував со менаџментот околу новиот договор, ми беа повредени душата и гордоста. На поинаков начин гледав на кошарката и животот, многу работи ми беа на ум. Коби беше првиот човек кој ми се јави. Ми помагаше при целиот процес. Двејн Вејд исто така беше тука за мене. Коби и јас продолживме да се допишуваме по победата“, кажа тој.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Oва е прстенот кој Коби го подари на неговата мајка и кој сега се продаде за 200.000 долари (ФОТО)

Eден од двата дијамантски прстени кои Коби им ги поклони на родителите е продаден на аукци…