Дома Фудбал Уште двајца играчи на Барса ги намалија платите, регистриран Агуеро

Уште двајца играчи на Барса ги намалија платите, регистриран Агуеро

Барселона успеа да го регистрира Серхио Агуеро.

Каталонскиот клуб се наоѓа во големи финансиски проблеми. Поради мораше да си замине Меси. 

Дел од играчите се решија да помогнат така што ги намалија своите плати. Прв тоа го направи Пике, а благодарение на него тогаш беше регистриран Депај. Сега на Пике му се придружија уште Жорди Алба и Серхио Бускетс кои исто така ќе играат за помала плата.

Со нивното намалување на платите се отвори и можноста да се заврши работата со Агуеро.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Лацио му го нанесе првиот пораз на Интер🎥

Лацио и Интер одиграа возбудлив натпревар на „Олпимпико“, домаќините со пресврт дојдоа до …