Дома Македонски спорт Утре на во 19:30 часот на плоштад ќе се слави успехот на Георгиевски! 🎥

Утре на во 19:30 часот на плоштад ќе се слави успехот на Георгиевски! 🎥

Дејан Георгиевски освојувачот на сребро на Олимписките игри утре се враќа во Скопје.

Георгиевски ги повика сите граѓани на прославата на овој успех утре во 19:30 часот на Триумфалната капија.

„Благодарам за поддршката. Од Олимписките игри донесов сребрен медал со златен отсајај. Ве повикуван утре, четврток 19:30 часот на триумфалната порта на плоштад заедно да го прославиме овој успех“, порача Георгиевски.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Влатко Костов е нов тренер на Тиквеш

Откако Тиквеш спогодбено го раскина договорот со Пане Блажевски денес за нов шеф на стручн…