Дома Останати Тенис Урнебесна сцена во САД: Ѓоковиќ го возеше Циципас во количка од маркет

Урнебесна сцена во САД: Ѓоковиќ го возеше Циципас во количка од маркет

Новак Ѓоковиќ вечерва го игра првиот натпревар на Индијан Велс каде што стартува од второто коло, а додека го чека почетокот приреди шоу со грчкиот колега Стефанос Циципас.

Најдобриот светски тенисер го возеше Циципас во количка од маркет, а таа сцена беше големо изненадување за случајните минувачи.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Ѓоковиќ мечот против Александар Вукиќ го игра вечерва некаде по 23:30 часот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Араухо ја остави Барса на цедило, ПСЖ израмни🎥

Барселона и ПСЖ играат исклучително возбудливо прво полувреме и на пауза заминаа со резулт…