Дома Останати Кошарка НБА Ужасна повреда во НБА: Босанецот Јусуф Нуркиќ ја скрши ногата (ВИДЕО)

Ужасна повреда во НБА: Босанецот Јусуф Нуркиќ ја скрши ногата (ВИДЕО)

0
nurkic

Тимот на Портланд изминатата ноќ со 148:144 после две продолженија славеа против Бруклин на свој терен, но резултатот на овој натпревар остана во втор план.

Имено, на 2:22 до крајот на второто продолжение Јусуф Нуркиќ доживеа ужасна повреда.

Нуркиќ се обиде да го поправи промашувањето на своите Блејзерс, но незгодно доскокна и заврши на подот. Веднаш беше јасно дека станува збор за тешка повреда. Босанецот заработи скршеница на левата нога.


Следете го Sportski.mk и на


Докторите интервенираа и брзо го изнесоа од теренот, а домашната публика во тие моменти го скандираше неговото име и му пружија поддршка. Колку лошо изгледаше повредата доволно зборуваат реакциите на кошаркарите на теренот.

За жал Нуркиќ сигурно го чека долга пауза.

 

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Листата на европски кошаркари за НБА драфтот се поголема

Oвогодинешниот НБА драфт ќе се одржи на 20-ти јуни во Бруклин, а листата млади европски ко…