Дома Фудбал Лига на шампиони УЕФА по грешка ги објави стартните постави за финалето

УЕФА по грешка ги објави стартните постави за финалето

0

Финалето од Лигата на шампионите помеѓу Реал Мадрид и Ливерпул на програмата е вечерва од 20:45 на Оимпискиот стадион во Киев.

Откако пред три недели на својата официјална страница објави дека Ливерпул е нов европски шампион, УЕФА денес направи нов пропуст.

Иако Зидан и Клоп на официјалните пресконференции не сакаа да ги објават стартните постави за вечерашното финале, сепак во јавност се појави фотографија од стартните постави на двата тима.

Ден пред финалето на Олимпискиот стадион во Киев на еден од мониторите беа прикажани стартните постви на Ливерпул и Реал Мадрид.


Следете го Sportski.mk и на


Претставниците на УЕФА се извинија за пропустот, но потенцираа дека станува збор за вообичаена проба.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Традицијата важи и за најдобрите: Роналдо пееше пред новите соиграчи (видео)

Кристиано Роналдо мораше да ја испочитува традицијата во својот нов клуб и да отпее песна …