Дома Македонски спорт Мак фудбал УЕФА ги објави можните пет противници на Шкендија во Европа

УЕФА ги објави можните пет противници на Шкендија во Европа

0

Утре во 14:30 часот Шкендија ќе го дознае противникот за првото квалификациско кол оод Лигата на шампионите.

Три години наназад Шкендија играше во плеј-офот за влез во Лигата на Европа, па оваа година се најде во групата на носители, но и покрај тоа во тие пет можни противници клубот од Тетово доби два и тоа како незгодни.

Препрека за Шкеднија во првото квалификациско коло може да бидат: Судува (Литванија), Номе Калју (Естонија), Арарат (Ерменија), Френцварош (Унгарија) и Клуж (Романија).

Секако, најсилни противници од овие пет се Френцварош каде што игра Стефан Спировски и романскио клуж.

Првите натпревари се на програматана 9-ти и 10-ти јули, додека реваншите се закажани за 16-ти и 17-ти истиот месец.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Македонија ЃП неславно се прости од Европа

Македонија Ѓорче Петров доживеа уште еден пораз од Алашкрет, овој пат на домашен терен и н…