Дома Македонски спорт Мак ракомет УДАР за Вардар: Гонзалес заминува во ПСЖ

УДАР за Вардар: Гонзалес заминува во ПСЖ

0

Предводникот на Вардар и македонската ракометна репрезентација, постигнал договор и од следната сезона ќе го преземе француски ПСЖ.

Шпанскиот стратег придонесе за мак ракометот, откако со Вардар ја освои титулата во Лигата на шампионите, а и ја подобри играта и резултатите на машката македонска ракометна репрезентација.

Она што е интересно е што Вардар славеше во финалето од ЛШ токму против ПСЖ кој беше фаворит и кој веќе со години е еден од најсилните европски клубови.

Гонзалес на кормилото на француската екипа ќе дојде на местото на Звонимир Сердарушиќ. Шпанскиот тренер веќе четири години е шеф на стручниот штаб на Вардар.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе An. V.
Load More In Мак ракомет

Проверете

Манасков во препознатлива форма: Веспрем рутински во уште победа во домашното првенство

Унгарски Веспрем славеше уште еднаш во домашното првенство, овојпат против Дабас на гости …