Дома Фудбал Останато Убав гест на Мбапе: Голот го посвети на момче кое се бори со канцерот 🎥

Убав гест на Мбапе: Голот го посвети на момче кое се бори со канцерот 🎥

Вчера во рамките од 7. коло во француското фудбалско првенство ПСЖ со убедливи 4:0 на гости го совлада Ним.

Два гола во овој натпревар постигна феноменалниот Килијан Мбапе, а еден од нив посвети на осумгодишно момче кое се бори со канцер.

Откако го постигна првиот гол Мбапе го подигна дресот за да испрати порака до малиот Лука.

„Лука, биди храбар, јас сум со тебе“, гласеше пораката која Мбапе ја испрати до малото момче.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Вчера се постигна голот од најголема далечина во Лига Европа!🎥

ПСВ славеше против Омонија во Лигата на Европа, но голот кој го Гомез фудбалерот на домаќи…