Дома Македонски спорт Убава вест: Македонскиот шампион во ЛШ ќе го гледаме на македонски јазик!

Убава вест: Македонскиот шампион во ЛШ ќе го гледаме на македонски јазик!

Maкедонскиот шампион, Еурофарм Пелистер кој ќе се натпреварува во Лигата на шампионите ќе го гледаме на македонски јазик.

ЕХФ потврди дека натпреварите во ЛШ на територијата на Македонија ќе ги пренесува Арена ТВ, но Македонската радио-телевизија.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


МРТ последен пат пренесуваше натпревари од Лигата на шампионите кога Вардар играше во сезоната 2020/2021, па сега ова натпреварување се враќа по две години пауза.

Сезоната, Еурофарм Пелистер ја започнува против Клостад од Норешка в среда во терминот од 18:45 часот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Вардар немоќен во Тетово, дербито за Шкендија!

Без разлика на позициите на табелата, натпреварот помеѓу Шкендија и Вардар секогаш ќе прив…