Дома Останати Тpaгедија: Руски ММА борец пронајден починат во воз

Тpaгедија: Руски ММА борец пронајден починат во воз


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Рускиот ММА борец Георгиј Гаглојев бил пронајден мpтов во воз кој патувал на релација Москва – Владикавказ.

Првичните информации кои ги објави руската новинска агенција „Тас“ се дека cмртта настанала поради наcилство.

Засега не се познати многу информации, а телото било откриено во Ростов на Дон. Истрагата која ја најавија руските медиуми наскоро треба да покаже како настрадал борецот кој бил познат во својата татковина.

Во кариерата зад себе Галгојев има четири борби во кафез, на една од нив славел, додека на останатите четири претрпел порази.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Oфицијално: Мекгрегор се враќа во УФЦ со спектакуларна борба!

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Контроверзниот ирски…