Дома Топ вести ТЈ прашува: Вреди ли Енцо Фернандез 130 милиони евра?

ТЈ прашува: Вреди ли Енцо Фернандез 130 милиони евра?

Енцо Фернандез по завршувањето на Светското првенство на кое со Аргентина стигна до светската титула, а тој беше еден од најважните играчи е една од главните теми на Мундијалот.

Фернандез одигра одлично Светско првенство, па така во игра да го доведат се Челзи, Манчестер Јунајтед, Реал Мадрид, Ливерпул…


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Во текот на вчерашниот ден се појави информација дека Челзи е спремен да плати и 130 милиони евра, иако неговата откупна клазула е 120 милиони евра. Со платени 10 милиони повеќе од клазулата „сините“ би добиле можност за плаќање на рати.

На оваа тема на каналот на „BMG Sports“ во кратко видео зборуваше и веќе наш и ваш добро познат „ТЈ“ – кој ве прашува вреди ли Енцо 120-130 милиони евра?

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Страв и трепет: Познат составот на Американците за Олимписките игри во Париз

Голем дел од медиумите во САД веќе го објавуваат тимот со кој Американците ќе играат на Ол…