Дома Фудбал Англија Тухел после големата победа: Моите фудбалери се гладни за трофеи

Тухел после големата победа: Моите фудбалери се гладни за трофеи

Тренерот на Челзи, Томас Тухел е исклучително задоволен после големата победа над Јувентус (4:0) во Лигата на шампиони.

Челзи синоќа го декласираше Јувентус со 4-0, а Тухел единствено е загрижен поради повредите на Канте и Чилвел.

„Екипата има фантастичен став, фудбалерите се одлични и гладни за трофеи. Сакаме да ја зачуваме оваа енергија и атмосфера во групата. Сега е важно сите да уживаат во слободниот ден, а во четврток се враќаме и ќе се подготвуваме за следниот меч“, кажа Тухел.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Анчелоти: Нашата цел е да играме финале во ЛШ

Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анечелоти зборуваше на пресконференција пред утешниот меч с…