Дома Фудбал Англија Тухел во Челзи дебитираше со рекордни бројки

Тухел во Челзи дебитираше со рекордни бројки

Челзи доминираше против Вулверхемптон на „Стенфорд Бриџ“ меѓутоа „сините“ не успеаа да слават.

И покрај тоа што не победија можеше да се забележи дека новиот стратег Томас Тухел донесе свежина и нов стил на игра. На своето деби тој сруши неколку рекорди.

На дебито на Тухел Челзи имаше 820 додавања и 78.9% посед на топа, вакви бројки во клубот од Лондон не се видени уште од 2003 година.

Ќе видиме како ќе се одвиваат рабтите и какви резултати ќе прикажува Челзи со Тухел, меѓутоа неговиот старт ветува подобар Челзи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Галијани позитивен на коронавирус

Aдријано Галијани, 76 годишниот директор на второлигашот Монца е заразен со коронавирус. С…