Дома Фудбал Англија Тутоспорт: Погба се враќа во старото јато!?

Тутоспорт: Погба се враќа во старото јато!?

0

Како што наведува Тутоспорт од извори блиски до торинскиот клуб, старо нов член на Старата дама би можел да стане францускиот репрезентативец Пол Погба.

Иако пред само две години ги напушти Бјанконерите и отиде во Манчестер Јунајтед за 105 милиони евра, наводно Погба е уморен од Олд Трафорд и начинот на работа на Жозе мУрињо и изражил желба да замине.

Желбата е враќање во Јувентус. Погба во редовите на италијанскиот првак стекна име и се промовира во еден од најдобрите играчи во Европа и не е чудно што сака повторно назад.

Неговото доаѓање не е нереално. Агентот Мино Раиола е во одлични односи со раководството на Јуве и наводно им ги понудил неговите услуги.


Следете го Sportski.mk и на


Дали на крајот Погба ќе се врати во Јуве останува да видиме до крајот на преодниот рок.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Синот на Пјаниќ ги собра симпатиите: Покажа техника како неговиот татко, па прослави како Роналдо (видео)

Миралем Пјаниќ на својот Инстаграм профил објави видео од својот син Един кој често пати з…