Дома Останати Кошарка Евробаскет Турците останаа без зборови: Обрадовиќ без пардон му влепи шлаканица на Махмутоглу (ВИДЕО)

Турците останаа без зборови: Обрадовиќ без пардон му влепи шлаканица на Махмутоглу (ВИДЕО)

0

Во турската Суперлига, Фенербахче како гостин е поразен од Банвита со 63:61, а мечот го одбележа инцидентот пред самиот крај.

Имено, српскиот стратег и најтрофеен европски тренер, Жељко Обрадовиќ ги загуби нервите и примени непопуларни методи во обид да ги разбуди своите играчи.

Незадоволен од партијата на Мелих Махмутоглу, Жоц го „зашамари“ турскиот репрезентативец што беше забележано и од камерите.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Евробаскет

Проверете

Мекинро тврди: Ѓоковиќ ќе освои повеќе Грен слем титули од Надал и Федерер

Легендарниот тенисер Џон Мекинро е убеден дека Новак Ѓоковиќ ќе успее да биде подобар од Р…