Дома Фудбал Англија Туре: Знаев дека ќе му бидам потребен на Гвардиола!

Туре: Знаев дека ќе му бидам потребен на Гвардиола!

Јаја Туре после неколку месеци се врати во стартниот состав на „граѓаните“ и со два гола му донесе важна победа на својот тим на гостувањето кај Кристал Палас.


Битка за Британија, Иран на САД - 10 ден ↓↓↓Јаја Туре беше во немилост на Гвардиола и не можеше да игра додека јавно не се извини, а после натпреварот истакна дека знаел дека еден ден ќе му биде потребен на каталонскиот стратег.

„Бев подготвен психички. Знаев дека еден ден ќе му бидам потребен на Пеп Гвардиола. Прекрасно е што се вратив во игра. Мојот тим, Манчестер Сити, е најважното за мене“, изјави Туре.

„Гвардиола секогаш се однесувал добро со мене. Јас ја чувствував поддршката. Сакам да сум тука, професионалец сум и сакам да играм“, додаде Туре.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Потрес во Торино: Целата управа на Јувентус си даде оставка!

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Вистински бум ве…