Дома Фудбал Англија Тунелот на „Енфилд“ доби мала промена (ФОТО+ВИДЕО)

Тунелот на „Енфилд“ доби мала промена (ФОТО+ВИДЕО)

0

Фудбалерите на Ливерпул пред скоро две недели ја освоија шестата титула во Лигата на шампионите.

Тие во големото финале во Мадрид го победија Тотенхем со 2:0 и на тој начин по шести пат во својата историја станаа европски шампиони.

По тој повод беше изменет изгледот на тунелот на „Енфилд“ од каде што играчите излегуваат на терен. Така сега покрај трофејот во Лигата на шампионите стои бројот 5 место бројот 5, а од целиот процес на промена Ливерпул објави видео на својот Твитер профил.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Уругвај – Еквадор: Суарез и дружината ја започнуваат борбата за престижниот трофеј

Во Минеирао доцна во ноќта помеѓу недела и понеделник играат Уругвај – Еквадор. Копа Амери…